Wieści z rekonesansu trasy 25 km

W miniony weekend jeden z orgów hasał po trasie 25-kilometrowej, żeby po raz ostatni sprawdzić czy wszystkie punkty będą odpowiednio ustawione… Zapraszamy do lektury jego spostrzeżeń.

13509081_920354888072948_7436708457399505002_n„Uff, jak gorąco. Mimo wszystko startując miałbym spory dylemat: założyć krótkie spodenki i mieć ‚chłodniejsze’, ale podrapane nogi czy może dłuższe i w nich się gotować, ale przynajmniej uniknąć zadrapań 😉 Mapa od Wydawnictwa Compass dość dokładna, ścieżki się zgadzają, choć w paru miejscach zamiast nich pojawił się już asfalt. Trasa krótsza wiedzie w większości przez tereny rolnicze, czyli mamy do czynienia z przekraczaniem różnej maści upraw. Na zdjęciu próbowałem wyznaczyć optymalny wariant i te trawki widoczne na wysokości prawego ramienia nie są spowodowane tym, że kucałem. Osoby nieco niższe mogłyby z powodzeniem gubić na tym odcinku siedzącą na ogonie konkurencję.

Poza tym sucho, bardzo sucho… Teren praktycznie cały czas odsłonięty, mało miejsca, gdzie można schronić się przed słońcem. Przestrzeń otwarta, widoki bardzo rozległe, bardzo sielskie. Co jeszcze na trasie? W sadach praca wre, zboża, choć jeszcze zielonkawe, pomału nabierają złocistej barwy, dziko rosnące czereśnie już dojrzewają, kukurydza raczej nie zdąży 😉 Miejscowi najczęściej mocno zdziwieni na widok biegacza, ale z uśmiechem odpowiadający na moje pozdrowienie. Do zobaczenia ze mną i z nimi w połowie lipca na Świętokrzyskiej Jatce 🙂

www.swietokrzyskajatka.pl/zapisy

Dodaj komentarz

%d bloggers like this:
PageLines