Historia hokeja na lodzie

Z fragmentu możemy dowiedzieć się, że hokej na lodzie ma długą historię. Najwcześniejszy zapis hokeja na lodzie można zobaczyć w holenderskich publikacjach w XVII wieku. Mówi się, że hokej na lodzie wywodzi się z hokeja na ziemi.

W XVII wieku możemy zobaczyć najwcześniejszy zapis hokeja na lodzie w holenderskich publikacjach. Panowie jeżdżą na zamarzniętej rzece ze zjeżdżalnią z okrągłego ciasta pod warunkiem noszenia butów na łyżwach, które są związane z kośćmi. Na początku XIX wieku pojawiły się zapisy o kanadyjskich Indianach Micmac podczas podobnej gry, który używa kijów i lasów okrągłych ciast.

Historia hokeja na lodzie

Innym argumentem jest to, że hokej na lodzie powstał w starożytnym amerykańskim sporcie zwanym lacrosse. Jednak szeroko rozpowszechniona i przyjęta teoria głosi, że hokej na trawie jest poprzednikiem hokeja na lodzie. Hokej ma długą historię ponad pięciuset lat i wywodzi się z północnej Europy. Ten rodzaj sportu został wprowadzony do Ameryki Północnej przez brytyjskich żołnierzy stacjonujących w Kanadzie.

25 grudnia 1855 r. W Kanadzie odbyła się pierwsza gra w Kingston. Sport hokeja na lodzie głoszony w Europie w 1858 roku. Kanada zaczęła używać hokeja na dyskach w 1860 roku, który był wykonany z gumy. W dniu 3 marca 1875 r. W Montrealu Victoria of Canada odbył się pierwszy oficjalny mecz hokeja na McGill University, w którym uczestniczyły dwie drużyny. W tym czasie każda drużyna ma trzydziestu graczy w terenie. W 1879 r. Studenci Canada McGill University, profesor Robertson i Smith opracowali zasady gry. Wymagają, aby każda drużyna mogła mieć dziewięciu graczy w grze. W Kanadzie hokej szybko stał się najpopularniejszym przedmiotem. W 1885 r. Powstało pierwsze amatorskie stowarzyszenie hokejowe; ludzie, którzy lubią grać w hokeja, mogą wziąć w nim udział. Wydawało się jednak nierozsądne, aby Stowarzyszenie pobierało opłatę od amatorów. Aby przeanalizować rozwój na tym etapie, możesz stwierdzić, że sportowcy zaczęli używać większej ilości sprzętu, aby zapewnić bezpieczeństwo ciała, na przykład bramkarz świetnie wykorzystuje deskę, a także nakłada maskę.

Hokej: Historia polskiego hokeja na lodzie

Później hokej na lodzie rozprzestrzenił się na Stany Zjednoczone i Europę. Drużyna hokeja na lodzie kanadyjskim po raz pierwszy przywiodła swój pokaz hokejowy do Stanów Zjednoczonych w 1893 roku. W szwajcarskim Les Wong pierwszy europejski klub hokejowy powstał w 1902 roku. Stowarzyszenie International Ice Hokej został założony w 1908 roku w Paryżu, IIHF to jego nowa nazwa. Liga z siedzibą w Zurychu w Szwajcarii. Brytyjczycy zwyciężyli w pierwszym turnieju hokeja na lodzie, który odbył się w 1910 roku. Siedem lat później utworzono Ligę Hokejową Stanów Zjednoczonych. W 1967 roku tylko sześć drużyn bierze udział w grze. W ostatnich latach NHL stała się światową ligą zawodową i komercyjną.

W 1912 r. Kanadyjskie Narodowe Stowarzyszenie Hokeja po raz pierwszy wprowadziło metodę gry z sześcioma osobami i jest do tej pory używana przez Międzynarodową Ligę Hokeja na Lodzie. Wpływ NHL również staje się większy i jest podobny do NBA światowej koszykówki. Puchar Stanleya w American Hockey League to legendarny zaszczyt. Hokej na lodzie dla kobiet rozpoczął się w latach 60. XIX wieku. W 1892 r. W Ontario w Toronto otwarto pierwsze zawody hokejowe kobiet. W 1916 r. Odbyła się pierwsza międzynarodowa gra hokejowa kobiet w Ameryce, w której uczestniczyli zarówno amerykańscy, jak i kanadyjscy sportowcy.
W nadchodzącym sezonie 2011-2012 artykuły naukowe, 2012 Koszulki NHL są popularne.