Najważniejsze korzyści związane z udziałem w piłce nożnej młodzieży

 

W ciągu ostatnich kilku lat sport futbolowy cieszył się dużą popularnością i negatywnym rozgłosem. CTE i niebezpieczeństwa związane ze sportem były centralnym punktem dyskusji na wszystkich poziomach futbolu, w tym NFL jako ligi oraz jej obecnych i byłych graczy.

Pomimo oczywistych zagrożeń i kontuzji związanych z grą, uważam, że piłka nożna jest nadal jednym z najpopularniejszych i najbardziej satysfakcjonujących sportów, w jakie mogą grać dzieci. Jeśli zapytasz byłego gracza, nawet niektórych, którzy odnieśli wiele obrażeń, usłyszysz, jak rozmawiają z miłością i chwalą ich czas spędzony na gridiron oraz z kolegami z drużyny.

Grając i trenując młodzieżową piłkę nożną oraz będąc narażonym na zderzenie i profesjonalnych sportowców, którzy grali w tę grę, oto kilka kluczowych pozytywów, które moim zdaniem zapewniają młodzieżowe stroje piłkarskie.

Koleżeństwo:

W przeciwieństwie do wielu innych sportów, piłka nożna wymaga wielu graczy, którzy zaangażowali się w trening i pracę nad tym samym celem. Więź lub braterstwo, które rozwija futbol podczas pracy na rzecz tego celu, nie jest podobne do żadnego innego sportu.

Etyka pracy: Piłka nożna wymaga czasu, precyzji i wykonania, aby odnieść sukces na boisku. Te rzeczy są rozwijane tylko podczas ćwiczeń, które mogą być ciężarem i grindem podczas upałów i psich dni letniego warunkowania. Etyka pracy i zaangażowanie rozwijane u młodych sportowców niesie ze sobą i może służyć jako podstawa do końca ich życia.

Wytrzymałość fizyczna i psychiczna: Piłka nożna jest jednym z najtrudniejszych sportów zarówno fizycznie, jak i psychicznie. Ryzyko kontuzji w piłce nożnej jest wysokie, a ze względu na charakter gry nierówności, stłuczenia, bóle i bóle są regularną i normalną częścią sezonu, przez którą wszyscy gracze są zmuszeni walczyć. Muszą przejść przez ograniczenia i wyzwania, aby dać z siebie wszystko, nawet jeśli ich fizyczne możliwości mogą być ograniczone. Oprócz fizycznych wymagań gry wytrzymałość psychiczna jest niezbędna, aby gracze mogli przejść przez przeciwności krytycznego błędu podczas gry lub urazów, które ograniczają ich wydajność i zdolności.

Dyscyplina:

Wielokrotnie różnica między wygraną lub przegraną może być powiązana z błędem psychicznym z pominięciem podania, pominiętym blokiem lub kosztowną karą. Piłka nożna uczy dzieci, jak ważna jest dyscyplina i zaangażowanie we wszystko, co robią, od znaczenia praktyki po wykonywanie pracy w dniu meczu.

Praca zespołowa i jedność: mając 8, 9 lub 11 graczy po każdej stronie piłki, każdy, kto jest na boisku, musi mieć pełne zrozumienie swojej pozycji i zakresu odpowiedzialności w ogólnym schemacie i planie gry. Każde zadanie ma decydujące znaczenie dla sukcesu zespołu w każdej grze, a umiejętności i interakcje, których gracze uczą się podczas gry w piłkę nożną, mogą bezpośrednio przełożyć się na umiejętności życiowe w miarę ich rozwoju.

Trening i zdrowie: Praca nóg, siła, szybkość, koordynacja ręka-oko i zwinność to umiejętności, które są wykorzystywane i doskonalone każdego dnia w praktyce i podczas gry. Wraz z fizycznymi wymaganiami gry ogólna kondycja i układ sercowo-naczyniowy graczy wzrosną i przyniosą korzyści.

Poświęć czas na sprawdzenie, czy młodzieżowa piłka nożna jest sportem dla twoich dzieci. Flagowe ligi, które oferują opcje bezdotykowego grania, są świetnym sposobem na narażenie młodych graczy na sport o znacznie niższym ryzyku, jednocześnie narażając ich na korzyści płynące z gry i dając im podstawy do dalszego rozwoju. Ta podstawa i zrozumienie gry będą duże dywidendy, jeśli zdecydują się przejść do następnego poziomu i założyć kask, ochraniacze i sprzęt do futbolu.

1 thought on “Najważniejsze korzyści związane z udziałem w piłce nożnej młodzieży”

  1. It’s a shame you don’t have a donate button! I’d certainly donate
    to this superb blog! I guess for now i’ll settle for book-marking and adding your RSS feed to my
    Google account. I look forward to fresh updates and will share this
    site with my Facebook group. Chat soon!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *