Skąd pochodzi hokej na lodzie

Ludzie nie mogą udzielić dokładnej odpowiedzi, gdy zostaną zapytani o pochodzenie hokeja. Jednak większość ludzi przyjmuje powiedzenie, że hokej na lodzie wywodzi się z Wielkiej Brytanii. Hokej na lodzie został po raz pierwszy wprowadzony na Igrzyska Olimpijskie w 1920 roku. Hokej na lodzie szybko się rozwijał

Portal:Hokej na lodzie

Ludzie nie mogą udzielić dokładnej odpowiedzi, gdy zostaną zapytani o pochodzenie hokeja. Ale ludzie zawsze myślą, że hokej pochodzi z Anglii, a następnie rozprzestrzenia się na Amerykę Północną. W bardzo młodym wieku hokej był bardzo popularny w brytyjskiej stacji wojskowej w Kanadzie. W latach 70. XIX wieku studenci McGill University w Kanadzie zaczęli organizować grę w hokeja. Wprowadzili kilka powiązanych przepisów, które zostały nazwane „rozporządzeniem McGill”. Aby dostosować się do przepisów, teraz ludzie zastępują gumę gumową piłką do hokeja, którego używamy dzisiaj. Ponadto każdy zespół ma 9 członków. Amateur Hockey Association of Canada zostało utworzone w Montrealu w 1885 roku. Jest to pierwsza ogólnopolska instytucja hokejowa na świecie. Organizacja przyjęła zasadę, że liczba członków zmniejszyła się do 7. W tym samym czasie powstała National Hockey League z czterema drużynami.
W latach 90. XIX wieku sport ten rozprzestrzenił się na Amerykę. W 1895 roku Johns Hopkins University i Yale University miały słynny mecz hokejowy. Chociaż hokej jest projektem rekreacyjnym w Kanadzie, Ameryka stworzyła pierwszą krajową i profesjonalną ligę hokejową. Główną siedzibą instytucji jest Houghton w stanie Michigan, która została założona w 1903 roku. Wszyscy członkowie Kanady i Ameryki należą do ligi. Trzy lata później jego skala została dwukrotnie powiększona. Wreszcie, w Ameryce Północnej formalnie założono NHL w 1910 roku.
W 1920 r. Na Igrzyskach Olimpijskich w Antwerpii po raz pierwszy oficjalnie wymieniono hokej na lodzie mężczyzn. Ale w 1924 roku mogliśmy oglądać mecz hokeja podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich Chucka Nicksa. Podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Nagano ludzie po raz pierwszy zobaczyli kobietę w hokeju na lodzie w 1998 roku.

Na lodzie bywa gorąco, czyli o urokach hokeja

Jeśli zobaczymy historię hokeja na Igrzyskach Olimpijskich, przekonamy się, że Kanada i Związek Radziecki to najsilniejsze kraje na świecie. Wśród 19 meczów hokeja Kanada i Związek Radziecki wygrały 14 razy, co jest bardzo zaskakujące. Kanada zdobyła cztery pierwsze mistrzostwa na igrzyskach olimpijskich. W rzeczywistości, wśród pierwszych siedmiu igrzysk olimpijskich Kanada zdobyła mistrzostwa saksofonu. Niestety został pokonany w 1956 roku. W 1952 roku zdobyli szóstego mistrza i były to ostatnie mistrzostwa hokeja na igrzyskach olimpijskich. Drużyna hokejowa Związku Radzieckiego wygrała mistrza Zimowych Igrzysk Olimpijskich Cortina w 1956 roku. Następnie wygrała mecz hokejowy podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich w następnych 10 meczach. W 1960 i 1980 r. Ameryka zdobyła złote medale na swoim kontynencie. Związek Radziecki rozpadł się po Zimowych Igrzyskach Olimpijskich Albertville, które odbyły się w 1992 roku. Oznacza to, że nie dominują już w hokeju na igrzyskach olimpijskich. Podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Nagano profesjonalni gracze mogli uczestniczyć w meczu hokeja. To jest 1998. Zwiększył poziom hokeja na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich. Kobiety mogły brać udział w meczu hokeja podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich w 1998 roku. To Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Nagano. Tym razem Ameryka zdobyła mistrza i Kanada poniosła porażkę. Innymi słowy, w historii hokeja kobiet Stany Zjednoczone zdobyły pierwszy złoty medal na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Nagano. Obecnie hokej na lodzie stał się bardzo ważnym sportem rekreacyjnym na świecie. To tylko krótka prezentacja na temat hokeja i można znaleźć więcej interesujących rzeczy na temat hokeja. Uważam, że informacje te są bardzo przydatne dla miłośników hokeja. Będziesz wiedział lepiej o grze w hokeja

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *